Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego tak bardzo boją się porodu? Skąd bierze się strach, który jakby nie było dotyczy najbardziej fizjologicznej sprawy jaką są narodziny dziecka.

W artykule TOKOFOBIA znajdziesz główne przyczyny tego lęku, a dziś zapraszam Was do przeczytania krótkiego tekstu o tym, jak oswoić te myśli związane z porodem, które spać po nocach nie dają…

Kiedy sama przygotowywałam się do trzeciego porodu korzystałam z wielu form, które umożliwiały mi pozytywne spojrzenie na całe to wielkie i niesamowite wydarzenie.

Czytając moją książkę „Poród zaczyna się w głowie”, której premiera przewidziana jest na styczeń 2021, dowiesz się, dlaczego dopiero do trzeciego porodu się przygotowałam. A śledząc moje live’y na Facebooku, pewnie wiesz jaką przemianę przeszłam i dlaczego dziś opowiadam o porodzie jako pełnym mocy i sprawczości naturalnym procesie, który nie musi boleć.

Będąc już po dwóch porodach wiedziałam, że nie dam sobie wmówić po raz kolejny, że ktoś wie i czuje lepiej ode mnie, nie nosząc pod sercem mojego dziecka. Wiecie, znacie to uczucie, kiedy wszyscy dookoła udzielają Ci dobrych rad, choć nie znają Twojej historii, nie mają Twoich doświadczeń i na co dzień nie chodzą w Twoich butach. I choć z ogromnym szacunkiem podchodzę do lekarzy i położnych, z wdzięcznością za ich wiedzę i doświadczenie w ratowaniu zdrowia kobiet i dzieci, to mam lekkie poczucie, że medycyna posunęła się tak daleko, że wręcz czasem zapomina o tym, że kobiety są stworzone biologicznie do rodzenia dzieci.

Właśnie dzięki afirmacjom udało mi się zmienić obraz porodu. Z leżącej jak zdechła żaba pozycji, która kiedyś górowała na salach porodowych, w moich wizjach pojawia się kobieta klęcząca otoczona energetycznymi promieniami słońca dającymi życie i siły.

Czym są afirmacje? Do czego służą?

Afirmacja, to najprościej mówiąc takie przekazy, których zadaniem jest działać na naszą podświadomość i dzięki nim uwierzyć w to, co widzimy i słyszymy. Afirmacje mogą przybrać formę audio jako nagrania do odtwarzania w czasie ciąży na słuchawkach lub w formie wizualnej jako obrazy niosące przekaz zarówno słowny i wzrokowy.  Afirmacje często są też wykorzystywane w przygotowaniu do porodu metodą hypnobirthing, lecz mi do hipnozy daleko. Uwielbiam pracować z kobietami, pomagając im osiągać relaksację, ale uważam, że kobieta powinna mieć świadomość tego, co się z nią dzieje, a w hipnozie tego brakuje. Taki sposób rozluźnienia można uzyskać korzystając z ćwiczeń, oddechu oraz afirmacji.

W związku z tym polecam Wam przygotowane specjalnie dla Was piękne afirmacje na czas ciąży, porodu, połogu i karmienia piersią. Dzięki nim uwierzycie w moc Waszego ciała.

Jak afirmować?

Fajną sprawą jest pisanie pamiętnika z czasu ciąży. Nie musi on być jak dziennik pisany codziennie, ale kiedy pojawia się jakaś ciekawa myśl, warto ją zapisać. Taki pamiętnik możesz ozdobić przyklejając różne afirmację.

Wszędzie tam, gdzie jesteś nich Ci towarzyszą. Dziel się nimi z innymi: z położną, z mężem, z koleżanką, ze starszymi dziećmi- niech wszyscy wiedzą, że wzięłaś odpowiedzialność za swoje macierzyństwo i jesteś wyjątkową kobietą. Afirmacje pomogą również, kiedy dziecko już się urodzi, a Ty będziesz po prostu zmęczona. Spojrzysz wtedy na ilustrację i powiesz sobie „JESTEM SILNA”- bo jesteś, naprawdę jesteś.

A afirmacje w języku polskim oraz angielskim znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *