DOULA DLA MNIE

 

Doula to kobieta, która pomaga drugiej kobiecie odnaleźć się w temacie porodu. Wspiera psychicznie, jest towarzyszką. Jest po to, by pomagać. Wspiera fizycznie, bo podpowiada, jak uporać się z różnymi dolegliwościami ciąży, porodu i połogu. Towarzyszy ci w procesie stawania się matką i w pierwszych chwilach z nowonarodzonym dzieckiem. Oswaja twoje niepokoje, jest silnym ramieniem, na którym możesz się wesprzeć.

Mogę zostać twoją doulą. Służę w ten sposób na co dzień kobietom, które stają się matkami. W jakim zakresie? O tym przeczytasz poniżej:

Doula porodowa

Jeśli zdecydujesz się na moje towarzyszenie przy porodzie, będę z tobą w każdym momencie. Jakie są moje zadania? Nie wchodzę w drogę położnej ani lekarzom. Jestem twoją kobietą, twoim głosem. Jestem osobą, która wspiera cię na każdym kroku. Pomagam twojemu ciału – masuję, uśmierzam ból, pomagam przyjąć pozycję i służę silnym ramieniem. Pomagam twojej psychice – motywuję, przypominam o tym, co ważne, utwierdzam cię w twojej mocy porodowej. Współpracuję z twoim partnerem, jeśli masz życzenie, by był przy porodzie. Pilnuję, by plan porodu został uszanowany.

Jestem też dla ciebie pod telefonem już od 38 tygodnia ciąży. Jestem gotowa całą dobę, by przyjechać do porodu. Możesz bez ograniczeń rozmawiać ze mną przez telefon, Messenger, e-mail.

Po porodzie zostaję z tobą kilka godzin, wspieram cię w pierwszych chwilach z nowonarodzonym dzieckiem i pomagam odnaleźć się w nowej roli.

Doula do porodu - £600

Doula na cito - £1300

Doula na cito

Nigdy nie jest za późno, żeby poprosić o pomoc. Jeśli jesteś już w drodze do porodu, a czujesz, że chcesz mieć mnie przy sobie, zadzwoń. Zjawię się i pomogę.

Postnatal Doula

Przy porodzie możesz liczyć na wsparcie bliskiej osoby, położnej, lekarza. Ale gdy już urodzisz dziecko, wrócicie do domu, partner kończy urlop i wraca do pracy… Pozostajesz ty, połóg i jego dolegliwości. I dziecko, twój ukochany skarb, który wywraca dotychczasowy ład do góry nogami. Wszystko wydaje się nowe, nieznane. Bywa, że czujesz się przemęczona i przytłoczona. Trudno ci jest zadbać o siebie, swoje zdrowie i porzeby. Wtedy z pomocą przyjadę ja, postnatal doula. Przygotuję ci posiłek, zrobię zakupy, uprzątnę dom i popilnuję starszych dzieci. Odpowiem na twoje pytania i przypomnę, gdzie możesz zwrócić się po pomoc przy problemach zdrowotnych. Doradzę, jak zadbać o ciało w połogu i dopilnuję, żebyśmy razem wygospodarowały na to czas. Jestem dla ciebie i waszej rodziny.

Postnatal Doula - £20/h

Postnatal Doula pakiet 20h/ £300, 30h/£375, 40h/£400

W ramach pakietów godzinowych oferuję:  pomoc w karmieniu piersią i opiece nad noworodkiem, zakupy, pomoc przy starszych dzieciach, lekkie prace w domu: sprzątanie,  prasowanie, zmywanie, spacer z dzieckiem, aby mama miała czas na spokojną kąpiel, czas dla siebie.

Doula porodowa plus - £1000

Wiem, że wydanie jednorazowo takiej kwoty jest dużym obciążeniem, dlatego rozkładamy to na mniejsze wpłaty. Pierwsze spotkanie zapoznawcze to koszt 50 funtów. Na drugim spotkaniu pobierana jest bezzwrotna zaliczka. Płatności możesz dokonać w maksymalnie 5 ratach. Całość powinna być uregulowana przed rozpoczęciem czasu on call, czyli do końca 36 tygodnia ciąży. Ale pamiętaj, ja też jestem człowiekiem i potrafię się dogadać! Skontaktuj się ze mnią i ustalimy szczegóły.

Ten pakiet obejmuje dosłownie wszystko od 37 tygodnia ciąży aż do 6 tygodni po porodzie! 
Zawiera 3 spotkania przed porodem:
  1. Pierwsze spotkanie – zapoznawcze, podczas którego przy kawie poznamy się lepiej, omówimy Twoje preferencje, obawy, nastawienie. Zostawię Ci umowę do wglądu i jeśli zdecydujesz się na współpracę umówimy się na drugie spotkanie.
  2. Drugie spotkanie będzie jednocześnie Indywidualnym Kursem Szkoły Rodzenia. Przyjadę do Was na cały dzień i poprowadzę te zajęcia tylko dla Was z uwzględnieniem Waszych indywidualnych priorytetów.
  3. Trzecie spotkanie to wspólne pisanie planu porodu dla mamy, dla taty (i starszego rodzeństwa).
Następnie od 37 tygodnia ciąży jestem on call tylko dla Ciebie. Masz ze mną kontakt 24h. Możesz dzwonić, pisać ile chcesz, ile potrzebujesz.
Wsparcie w trakcie porodu – to najważniejsza część tego pakietu. To ten czas, kiedy przekładamy teorię na praktykę. Jestem z Tobą od momentu, kiedy mnie wezwiesz i zostaję do 6-8h po porodzie. W zależności od potrzeb. Pilnuję, aby kontakt skóra do skóry trwał nieprzerwanie przez dwie godziny oraz pomagam Ci w pierwszym karmieniu noworodka.
W czasie połogu zjawiam się u Ciebie dwukrotnie z wizytami patronażowymi.  Pierwsza z nich to konsultacja laktacyjna. Druga dotyczy opieki i pielęgnacji i higieny noworodka. Dla zainteresowanych pomagam z chustonoszeniem w ramach drugiej wizyty.